sobota, 28 listopada 2015

Gran Canaria - co warto zobaczyć?

   Nie jesteśmy z mężem typami plażowicza, owszem na plaży poleżmy, ale nie za długo, żeby popołudniu mimo obiecanego sobie wcześniej "nic nie robienia" dalej iść coś zwiedzać. Chcieliśmy zobaczyć jak najwięcej podczas jednego wypadu, dlatego wypożyczyliśmy na Gran Canarii auto, żeby zrobić jednodniowy tour dookoła wyspy. Na fotografiach przedstawiam Wam miejca, które najbardziej nas interesowały i polecamy je wszystkim wybierającym się na Gran Canarie.


 Drogi na Gran Canarii nie są łatwe, liczne wąskie serpentyny nie pozwalają na szybką jazdę, trzeba bardzo uważać, dlatego przejechanie czasami krótkiego odcinka drogi zajmuje sporo czasu. Widoki jednak są niesamowite, otaczające nas skały, tunele i piękne plaże - nie ma po co się śpieszyć.Wiatrak w Mogan - nasz pierwszy cel. Piękny, można wejść do środka gdzie zachowany pozostał oryginalny wygląd. Wiatrak otaczają sporych rozmiarów akcesoria gospodarstwa domowego można się poczuć jak w Alicji w krainie czarów.Taras widokowy.

Nasza droga...


Postanowiliśmy również zdobyć tutejszy szczyt Roque Nublo, droga na górę to około 30 minut, na pewno można szybciej aczkolwiek temperatura troszkę spowalnia.


Widok z góry to widok na Teneryfę i jej wulkan dzielnie strzegący wyspy.
Przystanek w bajkowym Terorze, uliczki, balkony, ozdoby i targowisko, wszystko nadaje temu miasteczku fantastyczny klimat, chciało by się tam zostać na zawsze.


Można tu kupić okrągłe ciastka z niespotykaną masą, na balkonie miniaturka sprzedawcy właśnie tych Terorowych ciastek. 

Naszym ostatnim przystankiem było Arucas. Jeżeli boicie się, że jadąc do tego miasteczka przegapicie słynną katedrę jak widać jesteście w błędzie.
Nie mogło zabraknąć kocura.

Wszystkie pokazane wyżej miejsca serdecznie Wam polecam, już na zawsze stały się bliskie mojemu sercu.

Jeżeli ktoś chciałby poznać mnie i moją codzienność jeszcze lepiej zapraszam na mojego Instagrama, a jeśli chcecie być na bieżąco informowani o nowych wpisach zapraszam na Facebooka ;)

6 komentarzy:

 1. świetne zdjęcia...ależ u Ciebie wakacyjnie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniała świątynia, urocze wąskie uliczki, detale i rośliny - wszystko mi sie bardzo podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak trochę to zazdroszczę, wspaniała wycieczka. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fantastyczne widoki aż się człowiekowi ciepło robi :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudowne miejsce ! Pełnych miłości i rodzinnego ciepła, prawdziwie magicznych Świąt ! Pozdrawiam już świątecznie - M.

  OdpowiedzUsuń